PROBLEMES MUTS SÈRIE 0 PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA DE LES COMARQUES GIRONINES PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRI
Views 157 Downloads 4 File size 3MB
PROBLEMES MUTS
SÈRIE 0
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA DE LES COMARQUES GIRONINES
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
PROBLEMES MUTS
Sèrie 0
NOM ………………………………………. FULL DE RESPOSTES
1
2
Solució: 3
Solució: 4
Solució: 5
Solució: 6
Solució: 7
Solució: 8
Solució:
Solució: 1 0
9
Solució:
Solució: 1 2
1 1
Solució:
Solució:
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA DE LES COMARQUES GIRONINES
1
6 €
+
2 €
=
... €?
=
10 €
2
..... €
+ AAAAAAAAAAAAAAAA 5 €
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
3
3 €
+
..... €
=
7 €
4
..... €
AAAAAAAAAAAAAAAA 4 € +
=
9 €
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
5
.... € ?
3 €
2 €
6
1€
.................... € ?
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
7
2 euros
3 euros
1 euro
2 euros
1 euro
+
+
=
+
+
=
+
+
=
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA DE LES COMARQUES GIRONINES
8
EM QUEDARAN
.... € 2 €
5€
2 €
9
EM QUEDARAN ....... €
3€
10 €
5€
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
10
TENIM :
.................
PER A CADASCÚ .
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA DE LES COMARQUES GIRONINES
11
TENIM :
QUANTS PLATANS TOQUEN A CADASCÚ ? ...................
12
PROGRAMA TENIM : D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA DE LES COMARQUES GIRONINES
QUANT PA TOCA A CADA NEN ? .............................
PROBLEMES MUTS
SÈRIE 1 PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
PROBLEMES MUTS
Sèrie 1
NOM ………………………………………. FULL DE RESPOSTES
1
2
Solució: 3
Solució: 4
Solució: 5
Solució: 6
Solució: 7
Solució: 8
Solució:
Solució: 1 0
9
Solució:
Solució: 1 2
1 1
Solució:
Solució:
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA DE LES COMARQUES GIRONINES
1
10 €
+
13 €
=
... €?
=
23 €
2
..... €
+ AAAAAAAAAAAAAAAA 17 €
+
=
3 PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
4
..... 9 €
AAAAAAAAAAAAAAAA ..... 17 €
25 €
5 PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
6
11 4 €€
12 €
.................... €.... ? €?
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
7
QUANT VALEN:
+
=
+
=
+
=
+
+
+
=
+
=
+
=
8
EM QUEDARAN EM FALTARAN ....€€ .......
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
9
14 9 €13 €6 €€
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
10
TENIM :
.................
PER A CADA NENA
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA DE LES COMARQUES GIRONINES
11
TENIM :
QUANTES POMES TOQUEN A CADA NENA ? ..............
12
PROGRAMA TENIM : D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA DE LES COMARQUES GIRONINES
QUANT PA TOCA A CADA NEN ? .............................
PROBLEMES MUTS
SÈRIE 2 PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
PROBLEMES MUTS
Sèrie 2
NOM ………………………………………. FULL DE RESPOSTES
1
2
Solució: 3
Solució: 4
Solució: 5
Solució: 6
Solució: 7
Solució: 8
Solució:
Solució: 1 0
9
Solució:
Solució: 1 2
1 1
Solució:
Solució:
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA DE LES COMARQUES GIRONINES
1
12 €
+
21 €
=
…. €
2
...… €
AAAAAAAAAAAAAAAA 34 € +
=
46 €
3
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
35 €
+
........ €
48 €
=
4
..... €
AAAAAAAAAAAAAAAA 34 € +
=
46 €
5
................ €
35 € 6
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
12 €
............ €
8 €
7
5 euros
25 euros
10 euros 1 euro
+
+ +
4 euros
+
=
+
=
+
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
=
8
8
EM QUEDARAN .............. € .............
25 €
13 € 50 €
9
EM QUEDARAN ............ €
31 €
11 € 50 € PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
10
TENIM:
PER CADASCÚ --------------
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA DE LES COMARQUES GIRONINES
11
TENIM:
QUANTS TOQUEN PER A CADASCÚ? .............................................................
12
TENIM:
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA DE LES COMARQUES GIRONINES
QUANTES TOQUEN PER A CADASCÚ? .............................................................
PROBLEMES MUTS
SÈRIE 3 PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
PROBLEMES MUTS
Sèrie 3
NOM ………………………………………. FULL DE RESPOSTES
1
2
Solució: 3
Solució: 4
Solució: 5
Solució: 6
Solució: 7
Solució: 8
Solució:
Solució: 1 0
9
Solució:
Solució: 1 2
1 1
Solució:
Solució:
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA DE LES COMARQUES GIRONINES
1
62 €
+
37 €
=
..... €
=
78 €
2
..... €
+ AAAAAAAAAAAAAAAA 43 €
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
3
54 €
+
..... €
=
89 €
=
63 €
4
..... €
AAAAAAAAAAAAAAAA 48 € +
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
5
.... € ?
49 €
36 €
6
23 €
.................... € ?
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
7
PREUS DE VENDA:
14 €
21 €
37 €
40 €
31 €
53 €
23 €
CALCULA: 8
EM + = QUEDARAN
+ 46 €
.... €
+
=
+
=
100 €
9
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES EM 34 € QUEDARAN 57 29€€ ....... 100 €€
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
10
TENIM :
.................
PER A CADASCÚ .
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA DE LES COMARQUES GIRONINES
11
TENIM :
................... ?
PER A CADASCÚ
12
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA DE LES COMARQUES GIRONINES TENIM : QUANTES EN TOQUENA A CADASCÚ ? ..........................................
PROBLEMES MUTS
SÈRIE 4 PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
PROBLEMES MUTS
Sèrie 4
NOM ………………………………………. FULL DE RESPOSTES
1
2
Solució: 3
Solució: 4
Solució: 5
Solució: 6
Solució: 7
Solució: 8
Solució:
Solució: 1 0
9
Solució:
Solució: 1 2
1 1
Solució:
Solució:
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA DE LES COMARQUES GIRONINES
1
35 €
.......... € ?
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA DE LES COMARQUES GIRONINES
2
45 €
.......... € ? PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
3
........ € ?
30 €
55 €
135 €
4
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA DE LES COMARQUES GIRONINES
345 € 245 € 95 €
.......... € ?
+
+
= .................. €
+
+
= .................. €
+
+
= ................... €
+
+
= .................... €
5
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
125 €
245 €
80 €
55 €
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
AAAAAAAA
6
85 €
......... € ?
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
7
200 €
........... € ?
+
+
= 540 €
....................... € ?
8
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
245 €
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
9
EM QUEDARAN ........ €
80 €
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
10 125 €
245125 € €
EM QUEDARAN ........€
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
11
EM QUEDARAN ........ €
95 € CADA UN
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
12 5580 €€
200 €
EM QUEDARAN ....... . €
PROBLEMES MUTS
SÈRIE 5 PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
PROBLEMES MUTS
Sèrie 5
NOM ………………………………………. FULL DE RESPOSTES
1
2
Solució: 3
Solució: 4
Solució: 5
Solució: 6
Solució: 7
Solució: 8
Solució:
Solució: 1 0
9
Solució:
Solució: 1 2
1 1
Solució:
Solució:
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA DE LES COMARQUES GIRONINES
1
345 €
65 €
..... €
.......... € ? PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA DE LES COMARQUES GIRONINES
2
275 €
125 €
..... € 3 .......... € ? PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
400 €
.......... € ?
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
4
EM QUEDARAN ........ €
120 €
68 €
5
EM QUEDARAN ........€ DE LES COMARQUES GIRONINES PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA
126 €
68 € 35 €
6
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
245 € 1.060 €
340 .................. € € ?
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
7 +
+
= 745 €
125 €
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
.................. € ?
8 PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
9 60 €
87 €
60 €
................ .............. €€ ??
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
10
EM QUEDARAN ........ €
120 €
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
11
34555€25€€
65 €
EM QUEDARAN ........€
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
12
+
+
= 745 €
125 €
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
.................. € ?
PROBLEMES MUTS SÈRIE 6 PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
PROBLEMES MUTS
Sèrie 6
NOM ………………………………………. FULL DE RESPOSTES
1
2
Solució: 3
Solució: 4
Solució: 5
Solució: 6
Solució: 7
Solució: 8
Solució:
Solució: 1 0
9
Solució:
Solució: 1 2
1 1
Solució:
Solució:
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA DE LES COMARQUES GIRONINES
1
278 EUROS
47 EUROS
................ EUROS
...................
EUROS
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA DE LES COMARQUES GIRONINES
2
305 EUROS
195 EUROS
................ EUROS ...................
EUROS
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
3
328
EUROS ...................
EUROS
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
4
Em quedaran ....... .... €
118 €
250 €
85 €
5
129 €
Em quedaran ....... .... €
500 €
47 €
56 €
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA DE LES COMARQUES GIRONINES
6
245 €
340 €
148 €
+
+ 1060 €
= 1236 €
7
............... EUROS
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
............... EUROS
8
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
178 € .................... € ?
9
38 € .................... € ?
10
375 €
EM QUEDARAN ....... €
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
195 €
1000 €
11
175 €
+ 695 €
35 €
EM QUEDARAN . ............ €
+
=1000 1.005 € €
12
375 €
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
……….…. € ?
Nom_________________________________
Problemes muts. Sèrie ______
1
2
Solució:
Solució:
3
4 PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
Solució:
Solució:
5
6
Solució:
Solució:
7
8
Solució:
Solució:
9
10
Solució:
Solució:
11
12
Solució:
Solució:
Nom_________________________________
Problemes muts. Sèrie ______
1 Enunciat:
Operacions:
Solució: 2 Enunciat:
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
Operacions:
Solució: 3 Enunciat:
Operacions:
Solució: 4 Enunciat:
Operacions:
Solució:
5 Enunciat:
Operacions:
Solució: 6 Enunciat:
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
Operacions:
Solució: 7 Enunciat:
Operacions:
Solució: 8 Enunciat:
Operacions:
Solució:
9 Enunciat:
Operacions:
Solució: 10 Enunciat:
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
Operacions:
Solució: 11 Enunciat:
Operacions:
Solució: 12 Enunciat:
Operacions:
Solució:
Solucions Problemes muts. Sèrie 0
1
2 6+2=8
10 – 5 = 5 (5 + 5 = 10)
Solució: 8 euros
Solució: 5 euros
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
3
4 7–3=4
9–4=5
(3 + 4 = 7)
(5 + 4 = 9)
Solució: 4 euros
Solució: 5 euros
5
6 3+2=5
1x7=7
Solució: 5 euros
Solució: 7 euros
7
8 4+3+2=9 2+2=4 1 + 4 + 9 = 14 5–4=1 2 + 2 + 6 = 10
Solució: 9 euros, 14 euros, 10 euros
Solució: em quedarà 1 euro
9
10 3+5=8 3:3=1 10 – 8 = 2
Solució: em quedaran 2 euros
Solució: 1 llapis per a cadascú
11
12 4:2=2
Solució: 2 plàtans per a cadascú
1 : 2 = 0,5
Solució: 0,5 (mig) pa per a cada nen
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
Solucions Problemes muts. Sèrie 1
1
2 23 – 17 = 6 10 + 13 = 23 (6 + 17 = 23)
Solució: 23 euros
Solució: 6 euros
3
4 25 – 9 = 16
25 – 17 = 8
(9 + 16 = 25)
(8 + 17 = 25)
Solució: 16 euros
Solució: 8 euros
5
6 11 + 12 = 23
4 x 6 = 24
Solució: 23 euros
Solució: 24 euros
7
8
18 + 4 = 22
15 + 5 + 3 = 23 6 + 13 = 19
15 + 10 = 25
10 + 4 = 14 20 –19 = 1
18 + 6 = 24
5 + 5 + 6 = 16
Solució: 22, 23, 25, 14, 24 i 16 euros
Solució: em quedarà 1 euro
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
9
10 14 + 9 = 23 1 : 2 = 0,5 23 – 20 = 3
Solució: em faltaran 3 euros
Solució: 0,5 (mig) pastís per a cada nena
11
12 1 : 2 = 0,5 6:2=3
Solució: 3 pomes per a cada nena
Solució: 0,5 (mig) pa per a cada nen
Solucions Problemes muts. Sèrie 2
1
2 46 – 34 = 12 12 + 21 = 3 (12 + 34 = 46)
Solució: 33 euros
Solució: 12 euros
3
4 48 – 35 = 13
46 – 34 = 12
(35 + 13 = 48)
(12 + 34 = 46)
Solució: 13 euros
Solució: 12 euros
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
5
6 35 + 12 = 47
8 x 5 = 40
Solució: 47 euros
Solució: 40 euros
7
8 10 + 1 + 8 = 19 25 + 13 = 38 1 + 20 + 15 = 36 50 – 38 = 12 12 + 50 + 20 = 82
Solució: 19 euros, 36 euros, 82 euros
Solució: em quedaran 12 euros
9
10 31 + 11 = 42 6:3=2 50 – 42 = 8
Solució: em quedaran 8 euros
Solució: 2 trossos de pastís per a cadascú
11
12 2 : 4 = 0,5
Solució: 0,5 (mig) entrepà per a cadascú
9:3=3
Solució: 3 estrelles per a cadascú
Solucions Problemes muts. Sèrie 3
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
1
2 78 – 43 = 35 62 + 37 = 89 (35 + 43 = 78)
Solució: 89 euros
Solució: 35 euros
3
4 89 – 54 = 35
63 – 48 = 15
(54 + 35 = 89)
(15 + 48 = 63)
Solució: 35 euros
Solució: 15 euros
5
6 49 + 36 = 85
23 x 3 =69
Solució: 85 euros
Solució: 69 euros
7
8
31 + 23 = 54
40 + 53 = 93
46 + 34 = 80
14 + 21 + 37 = 72
100 – 80 = 20
Solució: 54 euros, 93 euros i 72 euros
Solució: em quedaran 20 euros
9
10 29 + 57 = 86 1 : 2 = 0,5 100 – 86 = 14
Solució: em quedaran 14 euros
Solució: 0,5 (mitja) poma per a cadascú
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
11
12 9:3=3 14 : 7 = 2 (o també 12 : 3 = 4)
Solució: 2 polos per a cadascú
Solució: 3 per a cadascú
Solucions Problemes muts. Sèrie 4
1
2 35 x 3 = 105 45 x 5 = 225
Solució: 105 euros
Solució: 225 euros
3
4 30 + 55 + 135 = 220
345 + 245 + 95 = 685
Solució: 220 euros
Solució: 685 euros
5
6 55 + 55 + 80 = 190 125 + 245 + 80 = 450 245 + 55 + 55 = 355 55 + 125 + 245 = 425
Solució: 190, 450, 355 i 425 euros
85 x 4 = 340 Solució: 340 euros
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
7
8 245 + 245 = 490 540 – 490 = 50
200 : 2 = 100
(245 + 50 + 245 = 540) Solució: 100 euros
Solució: 50 euros
9
10 80 + 125 = 250
245 + 125 = 370
500 – 250 = 250
500 – 370 = 230
Solució: em quedaran 250 euros
Solució: em quedaran 230 euros
11
12 95 x 3 = 285
80 + 55 + 200 = 335
500 – 285 = 215
500 – 335 = 265
Solució: em quedaran 215 euros
Solució: em quedaran 265 euros
Solucions Problemes muts. Sèrie 5
1
2 345 + 65 = 410
275 + 125 = 400
345 x 2 = 690 65 x 3 = 195 690 + 195 = 885
275 x 3 = 825 125 x 4 = 500 825 + 500 = 1325
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
Solució: 410 euros, 885 euros
Solució: 400 euros, 1325 euros
3
4 120 + 68 = 188 400 : 4 = 100 500 – 188 = 312
Solució: 100 euros
Solució: em quedaran 312 euros
5
6 340 x 2 = 680 68 + 126 + 35 = 229 245 + 680 = 925 500 – 229 = 371 1060 – 925 = 135
Solució: em quedaran 371 euros
Solució: 135 euros
7
8 745 – 125 = 620 620: 2 = 310
87 x 4 = 348
Solució: 310 euros
Solució: 348 euros
9
10 120 + 65 = 185 60 x 2 = 120 500 – 185 = 315
Solució: 120 euros
Solució: 315 euros
11
12 125 x 2 = 250 55 + 25 + 345 = 425 745 – 250 = 495 500 – 425 = 75
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
Solució: 75 euros
Solució: 495 euros
Solucions Problemes muts. Sèrie 6
1
2 278 + 47 = 325
305 + 195 = 500
278 x 2 = 556 47 x 5 = 235 556 + 235 = 791
305 x 3 = 915 195 x 4 = 780 915 + 780 = 1695
Solució: 791 euros
Solució: 1695 euros
3
4 118 + 85 = 200 328 : 4 = 82 250 – 200 = 50
Solució: 82 euros
Solució: em quedaran 50 euros
5
6 129 + 47 + 56 = 232
245 + 340 = 585
500 – 232 = 268
1060 – 585 = 475
Solució: em quedaran 268 euros
Solució: 475 euros
7
8 1236 – 148 = 1088 178 x 5 = 890 1088 : 2 = 544
Solució: 544 euros
Solució: 890 euros
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES
9
10 375 + 195 = 570 38 : 2 = 19 1000 – 570 = 430
Solució: 19 euros
Solució: em quedaran 430 euros
11
12 695 + 175 + 35 = 905
375 x 2 = 744
1000 – 905 = 95
1005 – 744 = 261
Solució: em quedaran 95 euros
Solució: 261 euros
PROGRAMA D’EDUCACIÓ COMPENSATÒRIA – COMARQUES GIRONINES